English
Haberler & Duyurular
Sakarya Meydan Muharebesi Belgeseli ve Necdet Özel Paşa'nın açıklamaları

 

 

 

  5 Kasım 2018 tarihinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tarih Topluluğu tarafından “Sakarya Meydan Muharebesi Belgesel gösterimi ve Şehitliklerin gençlere tanıtılması “ konulu toplantımız büyük ilgi gördü. Toplantının onur konuğu, Emekli Genelkurmay başkanlarından Orgeneral Necdet Özel Paşa oldu. Programa Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri ve Öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyelerinden Emekli yüzbaşı Doç.Dr. Saim Türkmen Sakarya Meydan Muharebesinin önemi konusunda öğrencilere bilgi verip www.sakaryazaferi.com sitesindeki bilgilerin önemli bir kaynak olduğunu açıkladı.

 

BELGESEL SİNEVİZYON İZLENDİ

Avrasya Gazeteciler Derneği’nin organizasyonu Sakarya Meydan Muharebesi tarihi Milli Park Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Saim Türkmen beyin başkanlığında Yıldırım Beyazıt öğrencilerinin şehitlik ziyareti ve fidan dikme belgesel sinevizyonu izlendi.

 Sizler de Şehit Fidanda Yaşasın belgeselini aşağıdan izleyebilirsiniz

 

 

  

 BELGESEL NASIL HAZIRLANDI

Gordion’un düğümü Sakarya Meydan Muharebesi belgeselinin yapımcı ve yönetmeni olarak, Davetliler ve öğrencilere Sakarya Meydan Muharebesi Belgeseli ile ilgili bildiler verdim. Daha sonra Gordion’un düğümü Sakarya Meydan Muharebesi Belgeselimizin öğrenci gösterimi gerçekleşti. Belgeseli www.sakaryazaferi.com sitemizden izleyebilirsiniz

 

ONUR KONUĞUMUZ NECDET PAŞA

Toplantının onur konuğu olarak Davetliler ve öğrencilere bir konuşma yapan 28. Genel Kurmay Başkanı sayın Org. Necdet Özel Paşa Tarih bilincimin önemine vurgu yaparak, “Gençler tarih bilinci ile yetişmeli belgeseller tarih ve kültür bilinci için çok önemlidir”diye konuştu. Necdet Paşa Sakarya Meydan Muharebesi zaferinin sebep ve sonuçlarını herkesin bilmesi gerektiğini söyledi.

 

PLAKET VE KİTAP TAKDİMİ

Program sonunda belgeselin çekimine katkılarından dolayı Avrasya Gazete Radyo ve televizyon Yayıncıları Derneği www.agrt.net tarafından hazırlanan teşekkür plaketini Eski Genelkurmay başkanı Org. Necdet. Özel tarafından Doç. Dr. Sayim Türkmen’e verdi. Necdet Özel Paşa’ya tarafımızdan hatırlanıp basılan kitap ve belgesellerimizden hediye ettik. Bu anlamlı ve önemli bir toplantıyı gerçekleştirmenin gönül huzuru içinde Hızlı trenle Gebze’ye döndük.


Okunma: 2131     Tarih: 7.11.2018

 


Web Tasarım: www.guncelweb.net

© 2012 Avrasya Gazete Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği - Tüm hakları saklıdır.